معرفی نشریه آینده نگر، در و پنجره و نما، پنجره‌ایرانیان، فصلنامه دیدگاه

شماره جدید نشریه آینده نگر، پنجره‌ایرانیان، فصلنامه دیدگاه
نشریه آینده نگر، ماهنامه رسمی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران
نشریه در و پنجره و نما


نشریه آینده نگر، ماهنامه رسمی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

خواندن نشریه آینده نگر ، شماره 102

http://www.tccim.ir/TCCIMPapers.aspx?ayandenegarfile=AyandeNegar_102.pdf

نشریه در و پنجره و نما

خواندن نشریه در و پنجره و نما، شماره 48

https://www.namawin.ir/Magazine/%D8%AF%D8%B1-%D9%88-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D9%86%D9%85%D8%A7/54

نشریه پنجره ایرانیان

نشریه دیدگاه

شماره 109 نشریه دیدگاه

در این شماره، مصاحبه خواندنی سفیر جدید آلمان در تهران را خواهید خواند. ضمنا، اقتصاد ایران در آستانه انتخابات امریکا و همچنین آخرین شرایط آلمان در فاصله یک سال مانده به انتخابات فدرال در این کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

خواندن نشریه دیدگاه شماره109

http://my.page2flip.de/18249144/19377000/19377568/html5.html#/72

سرمقاله | دیدگاه شماره 109

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 1 است

سال انتخابات!

لیست روسایی که  اتاق صنایع و بازرگانی ایران و آلمان در 45 سال گذشته،  از زمان تاسیس، بر عهده داشتند، بلند بالا و متشکل از افرادی برجسته است:
 
اریش رولف رونتگن، گونتر رکسروت، ب. دومبک، هلموت شونه، درویش کردستانی، کارل هاینتس اولیوس، بوطاق خانبداغی، علی غضنفری، گرهارد آ. باخمان، بوطاق خانبداغی، مرتضی کوکبی، مقتدی کرمانشاهانی، کارل پائول درکسلر، مقتدی کرمانشاهانی، امید یراقی، عباسعلی قصاعی

این اسامی نمایانگر شخصیت‌ها، کارآفرینان و مدیران شرکت‌های مهم آلمانی و ایرانی هستند. همچنین هر کدام بیانگر برنامه‌هایشان هستند که آن‌ها را به همراه همکارانشان در هیات رئیسه و مدیریت اجرا کرده‌اند. هر دوره‌ای ویژگی‌ها و الزامات – داخلی و خارجی – خود را داشت که ریاست را شکل می‌دادند. اما تلاش برای روابط اقتصادی آلمان و ایران اصل مشترک در همه ادوار ریاست و برای تمامی مدیران بود. 

این دقیقا یعنی چه؟ اول از همه یعنی: با یکدیگر و نه در برابر یکدیگر.

طبعا اقتصادهای ملی، نظام‌های اقتصادی، شرکت‌ها و حتی کشورها برای منافع اقتصادی، راهکارهای بهتر و برتری نهایی در رقابتند. پیشرفت تنها بدین شکل امکانپذیر است و به دنبال آن رشد و رفاه، برای مردم حاصل می‌شود. اما همزمان این موضوع پذیرفته شده است که همکاری در سطح ملی و بین‌المللی به پیشرفت سرعت می‌دهد و به راه‌حل‌های بهتر، سریع‌تر و پایدارتر برای همه منتهی می‌شود. جستجوی واکسن برای ویروس کووید19 بهترین گواه برای این گفته است. موسسات تحقیقاتی و شرکت‌هایی از کشورهای مختلف در حال همکاری با هم هستند تا به طور مشترک دارویی برای این پاندمی که بر تمام جهان حاکم شده، بیابند. در پایان همه مشترکا برنده خواهند بود.

کار در یک اتاق دو جانبه مثل اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در همین مفهوم قابل درک است. رقابت سالم از یک سو و برخورد منصفانه و دوستانه از سوی دیگر دو وجه مدالی هستند که نشان موفقیت را روی خود دارد.

بر همین اساس، ما در تیم اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان از کار با هیات رئیسه جدید در سال 2020 خرسندیم و انتخابات موفقی را آرزو می‌کنیم!

داگمار فن بن‌اشتاین
مدیرعامل
فرستاده اقتصاد آلمان در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رئیس انجمن صنایع پروفیل upvc در و پنجره ایران:دخالت در بورس کالا، رقابت را از بین برده

ی دی ۱۴ , ۱۳۹۹
وقتی عرضه و تقاضای شفاف، بدون محدودیت و انحصار وجود داشته باشد؛ در یک بازار آزاد و رقابتی، هیچ کس نمیتواند قیمت غیرمنطقی تعیین نموده و در حق دیگران اجحاف نماید. امکان احتکار و دلالی نیز کاملا از بین خواهد رفت. اما باز هم می گویم که متاسفانه در کشور ما صنایع بزرگ و مادر کاملا انحصاری هستند. تا زمانی هم که این شرکت های عظیم انحصاری وجود دارد؛ نبض واردات و صادرات به دست خودشان خواهد بود. آنها اجازه به وجود آمدن بخش خصوصی واقعی را نمی دهند. کسی امکان رقابت با این غول های صنعت و اقتصاد را ......